KS MAS Jihomoravský kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Jihomoravského kraje

Přihlásit se

KLIMAGRÜN – Klimatická zeleň

Rubriky:Aktuality

KS MAS JMK v dubnu s dalšími 9 partnery podala projektovou žádost „KLIMAGRÜN – Klimatická zeleň“ v programu Interreg Rakousko – Česká republika 2014-2020, který je dalším projektem v programu Milion stromů. Hlavním cílem je spolupráce v rozvoji zelené infrastruktury, která může pomoci adaptaci našich příhraničních regionů na změnu klimatu a přispět k biologické rozmanitosti v území sužovaném erozí a sezonním suchem.

Tento projekt sdružuje 3 zástupce z Rakouska a 6 českých subjektů. Hlavním partnerem projektu je Úřad Dolnorakouské vlády v Sankt Pölten – oddělení pro životní prostředí a energetiku, projektovými partnery na území jižní Moravy jsou Jihomoravský kraj, Krajské sdružení NS MAS JMK a DSO Mikroregion Horňácko a v jižních Čechách je to Jihočeský kraj, Krajské sdružení NS MAS JČ a Přírodní zahrada z.s. Celkový způsobilý rozpočet projektu v letech 2017 – 2019 činí cca 1 002 tis. Euro. Hlavními výstupy projektu na území jihomoravského kraje bude realizace cca 30 seminářů a workshopů, několik studií s universitami, výsadba téměř 6 000 stromů do krajiny a  vydání publikace „Klimatické stromy“.

Vít Hrdoušek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.