KS MAS Jihomoravský kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Jihomoravského kraje

Přihlásit se

Jednání KS MAS JMK s Povodím Moravy

Rubriky:Aktuality

Dne 12.4 proběhlo v Lednici jednání výboru KS MAS JmK – V. Hrdoušek, D. Danielová se zástupci Povodí

Úvodem jednání byl představen projekt „Studie přírodě blízkých protipovodňových opatření a zadržování vody v krajině v území MAS Posázaví“ (doc. Ing. Evžen Zeman CSc.) který se začíná realizovat za cca 15 mil Kč na území 3 MAS, kdy samotný projekt vede MAS  Posázaví – kromě detailní studie toků – obnovy jejich protipovodňové funkce především v tzv. kritických bodech je součástí i příprava 5 konkretních opatření do úrovně uzemní studie. Projekt je financován z IROP 85 % a o 15% spoluúčast se dělí Povodí Sázavy, Lesy ČR a obce (cca 4%). Dotčené obce mají zájem na aktivním řešení situace. Dále V. Pošmurný prezentoval cíle Memoranda o krajině – spolupráce MAS – Povodí, Lesů ČR, Pozemkového úřadu na koordinované činnosti v krajině. Proběhlo představení možností a zájmů Povodí Moravy, s.p. (Ing Viskot – zatupující Dr. Ing. Antonín Tůma, ředitel pro správu Povodí), kdy byl ze strany Povodní důraz kladen na koordinovaný postup a spolupráci všech subjektů  území. MAS a jejich obce se mohou obrátit na Povodí o spolupráci i pro řešení projektů na malých tocích. Závěrem bylo domluvena další možná spolupráce především možnosti koordinování projektů ze strany MAS mezi obcemi a Povodím.

Povodí poskytne i data pro tvorbu územních studií krajiny v obcích s rozšířenou působností. Další informace budou předány na nejbližším setkání KS.

Přílohy

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.